Zbieraj punkty w programie lojalnościowym i wymieniaj je na bezpłatne produkty! Darmowa dostawa dla klubowiczów od 349 zł! 

Naturalna ochrona przed komarami

Podziel się:

naturalna ochrona przed komarami - spray na komary DIY

Sezon letni w pełni. Jeśli chcemy cieszyć się ciepłymi, letnimi wieczorami, z pewnością potrzebujemy czegoś, co będzie skutecznie trzymało małych krwiopijców z dala od nas. Zmiany klimatu i inne czynniki powodują, że komary stają się coraz bardziej agresywne, rozmnażają się jak szalone a ich ugryzienia  powodują czasami mocne odczyny alergiczne oraz stany zapalne. Chyba nikt nie przepada za komarami. Ich bzyczenie potrafi dosłownie „spędzać sen z powiek”, a ugryzienia skutecznie zniechęcają do wypoczynku na łonie natury.

Co naturalnie ochroni nas przed ukąszeniami komarów?

Odpowiedź jest prosta. Natura dała nam wiele substancji, które odstraszają owady. Na specjalną uwagę zasługują OLEJKI ETERYCZNE. Naturalne olejki eteryczne mają zdolność do odstraszania owadów, takich jak komary. Delikatne i w 100% naturalne, olejki eteryczne skutecznie działają jako bariera dla tych nieznośnych gości.

Stosowanie olejków eterycznych jako repelent moskitowy ma również KORZYŚCI ZDROWOTNE. Głównym plusem jest brak N-dietylo-3-metylobenzamid, powszechnie znanych jako DEET. Dlatego olejki eteryczne są najlepszym wyborem.

Ostatnio olejki eteryczne stały się podstawą medycyny alternatywnej na całym świecie. Są bezpieczne, ale mniej skuteczne niż spraye z DEET, więc po kilku godzinach trzeba je ponownie spryskać. Osobiście, widzę tutaj same plusy! Naturalne olejki eteryczne mają bardzo przyjemny zapach, który nie podrażnia śluzówki nosa. Są bezpieczne dla zwierząt oraz dzieci. Organiczne olejki dodatkowo oferują AROMATERAPIĘ, więc poprawią Twój nastrój i samopoczucie.

Jaki olejek eteryczny na komary?  

NAJLEPSZY WYBÓR to olejek z trawy cytrynowej i olejek z lawendy.

Opowiem Wam trochę więcej o tak zwanym lemongrass (Cymbopogon Citratus) Skuteczność trawy cytrynowej jako środka odstraszającego komary była ostatnio przedmiotem wielu badań. Dzieje się tak, ponieważ trawa cytrynowa jest silnie związana z C. Nardus, z której rodziny pochodzi odstraszacz komarów cytronelowych. To prawda, że olejek z trawy cytrynowej zawiera również właściwości owadobójcze, które odstraszają również inne małe insekty. Tutaj warto wspomnieć, że sporo olejków eterycznych, mających funkcję naturalnych odstraszaczy komarów, ma właściwości łagodzące skutki ukąszeń komarów. I od razu uśmiecha się do Nas olejek lawendowy.

Jeśli nie masz jeszcze tych olejków w domowej, naturalnej apteczce, zdecydowanie polecam dodanie tego olejku do swojej kolekcji ! 🙂

Naturalna ochrona przed komarami – przepis DIY

Zrobienie domowego środka odstraszającego komary jest bardzo proste ! Jednak musimy pamiętać aby olejków eterycznych nie stosować bezpośrednio na skórę, tylko w połączeniu z olejem bazowym, np.  olejkiem jojoba, olejkiem słonecznikowym lub olejem ze słodkich migdałów. Środki na komary powinny być także bezpieczne w połączeniu ze słońcem. Dlatego lepiej zrezygnować z olejków cytrusowych, które działają fotouczulająco. Natomiast, jeśli potrzebujesz doraźnej pomocy, wymieszaj 15 kropli olejku z 2 łyżkami oleju bazowego.

Owady kochają zapach ludzkiego potu oraz mocno aromatyzowane perfumy i kosmetyki. Ciało, zamiast wodą perfumowaną, możesz spryskać sprayem z olejkami eterycznymi.

Zapamiętaj więc, że tego lata najmodniejszym zapachem jest lawenda oraz trawa cytrynowa ! 🙂

naturalny spray na komary

Możesz też stworzyć swój unikalny zapach odstraszający komary, bawiąc się różnymi kombinacjami olejków eterycznych.

Moje sprawdzone i ulubione kombinacje dodane do powyższej mieszanki:

O przyjemnej nucie ziołowo-cytrusowej na ciepłe letnie wieczory:

lub

Taki olejek dodatkowo poprawia nastrój.

O świeżej nucie ziołowo-miętowej stosowany zarówno wieczorem jak i za dnia:

– olejek z mięty dodatkowo dodaje energii i poprawia koncentrację.

Sposobów na ochronę przed komarami z użyciem olejków eterycznych jest cała masa i tak naprawdę wszystko zależy tutaj od Ciebie i Twojej wyobraźni !

Ostatnie wpisy
newsletter

Zapisz się na newsletter i odbierz bezpłatny fragment książki

Sklep online

Zobacz naturalne olejki eteryczne Kasia R.A.W. i wybierz swoje ulubione

Przeczytaj więcej

DIY AROMATYCZNA MIESZANKA BLASK

BLASK By lśnić od wewnątrz na zwnątrz trzeba podjąć decyzję. Podejmuję tą decyzję w sobie, gdy szczerze rozmaiwam sama ze sobą. Szczerość ze sobą jest

Zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj je na produkty!

Sprawdź, ile masz już punktów i jakie produkty możesz otrzymać zupełnie bezpłatnie lub dołącz do programu lojalnościowego. Każde wydane 4 zł w sklepie kasiaraw.pl to 1 punkt na Twoim koncie!