darmowe super PLAKATY
Zapisz się na mój newsletter i otrzymaj PLAKATY o olejkach eterycznych, ich zastosowaniu i działaniu. Przypnij je na lodówce lub w widocznym dla Siebie miejscu. Warto :-)
EMOCJE to odzwierciedlenie naszej RÓWNOWAGI HORMONALNEJ. 0
EMOCJE to odzwierciedlenie naszej RÓWNOWAGI HORMONALNEJ.

Emocje, są to nasz odpowiedzi na przeróżne bodźce ze świata zewnętrznego.

Jesteśmy ludźmi, dlatego też odczuwamy i nie uciekniemy od emocji. One nam zawsze towarzyszą, wpływając na nasze zdrowie oraz poczucie SZCZĘŚCIĄ oraz wewnętrznej harmonii.

Emocje często wpływają na naszą motywację, a tym samym to co robimy i jak myślimy.

Nasz odpowiedzi na emocje  mogą mieć pozytywny, bądź negatywny wpływ na  JAKOŚĆ naszego życia.

jesteśmy różni i inaczej reagujemy, radzimy sobie z emocjami, które pojawiają się w nas. Ważne abyś wiedział/a, że masz wpływ oraz WYBÓR na to co zrobisz ze swoimi emocjami. Czy je zostawisz same sobie, niech przechodzą przez Ciebie jak burza, czy też je zaadresujesz i podejmiesz aktywne działanie w celu zharmonizowania oraz wyciszenia swoich emocji. Mimo wszystko emocje są wpisane w część naszego człowieczeństwa i doświadczenia życia na różnych poziomach

Nauka a emocje

Przez dekady specjaliści przyglądali się ludzkim emocjom, badając ich niezwykłą moc jaką mają nad naszym życiem i jak ogromną rolę odgrywają w naszych zrachowaniach.. I co z tych badań? Badacze zgodni są co do jednego, że emocje są skomplikowanymi mechanizmami, które uruchamiają przeróżne wydarzenia, słowa i czynniki zewnętrzne.  Do czynników zewnętrznych należy nie tylko środowisko, ale i ludzie, zachowania i to czym się zajmujemy.  Twój mózg rozpoznaje czynniki i determinuje jakie emocje się w Tobie pojawią, co doświadczysz. 

Emocje to odpowiedź na to co się dzieje wokół i są bardzo INDYWIDUALNE, ze względu na nasze unikalne osobowości i życiowe doświadczenia. Ten sam czynnik zewnętrzny, może być zinterpretowany zupełnie inaczej przez dwie różne osób, tym samym wytwarzając inne emocje i samopoczucie.

Emocje są jak wachlarz, mają przeróżny wydźwięk, ale generalnie można je podzielić na dwie główne grupy: pozytywne i negatywne. Pozytywne emocje, wpływają korzystnie na nasz stan zdrowia oraz poziom energii, zaś negatywne emocje wpływają niekorzystnie na nasze zdrowie, samopoczucie często dając przykry wydźwięk w ciele np. Ból głowy, problemy z zasypianiem, nerwowość i nadpobudliwość.

NEGATYWNE EMOCJE

AROMATERAPIA pomaga w pracy z negatywnymi emocjami.

Jesteśmy różni,. Ja, tyt., on, ona, każdy  odbiera świat na swój sposób i bardzo ważne aby przy pracy ze swoimi emocjami kierować się swoimi preferencjami.  Np., dla niektórych ruch jest idealny by „pozbyć się” negatywnych emocji, a dla innej osoby medytacja i wyciszenie pozwala na zmianę stanu emocjonalnego. Czasem połączenie różnych wariantów daje najlepsze efekty.

 

KLIKNJI

 

Znajdź metodę, która Tobie odpowiada i współgra z twoją osobowością.

Również w olejkach eterycznych kieruj się sowimi odczuciami i preferencjami zapachowymi oraz odczuciami. 

TWOJE CIAŁO JEST TWOIM KOMPASEM.

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl